fbpx

Tag Archives: Facebook

A do t’i paguaj Facebook-u mediat

Facebook gjobitet nga Britania

Nga Facebook, ka një mesazh për industrinë skeptike të lajmeve: Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar. Rrjeti social ka prezantuar para publikut mundësinë Facebook News, një pjesë e re e aplikacionit që do të promovojë një larmi të gjerë lajmesh. Seksioni është ende në fazën e testimit dhe do të …

Lexo më shumë

Të fshehtat e adoleshentëve

adoleshentete, lojra fati,facebook

 Facebook-ku ka zbuluar me qindra raste fëmijësh të interesuar për lojërat e fatit dhe alkoolin Përmes mjeteve të reklamimit është gjetur se 740.000 fëmijë nën moshën 18 vjeç kanë shfaqur interes për lojërat e fatit, përfshirë 130.000 të tillë në Mbretërinë e Bashkuar. Rreth 940.000 të mitur, 150,000 prej të …

Lexo më shumë

Facebook-u paguan 5 miliardë dollarë për privatësinë

facebook

Kompania dështoi të zbulojë rreziqet për investitorët rreth praktikave të tij të privatësisë Komisioni Federal i Tregtisë do të njoftojë të mërkurën se Facebook Inc ka rënë dakord për një zgjidhje gjithëpërfshirëse të akuzave të rëndësishme sipas të cilave kompania ka keqpërdorur privatësinë e përdoruesit dhe për këtë do të …

Lexo më shumë