fbpx

Tag Archives: eurodeputetet

Eurodeputetët i dërgojnë letër Thaçit për gylenistët e deportuar

eurodeputetet

Anëtarët e Parlamentit Evropian (PE) i kanë dërguar një letër autoriteteve kosovare përmes të cilës shprehin shqetësim të madh për arrestimin dhe deportimin e shtetasve turq nga Kosova, duke thënë se Kosova duhet të respektojë principet dhe standardet evropiane. Në iniciativën e anëtarit të PE-së, Igor Sholtes, raportuesi i PE-së …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!