fbpx

Tag Archives: EULEX-i

Kocijançiç: BE dhe EULEX-i nuk tolerojnë sjelljet e pahijshme të anëtarëve të këtij misioni

kocinajciq

Maja Kocijançiç, zëdhënëse e përfaqësueses së lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, është prononcuar rreth akuzave të gjyqtarit të EULEX që është larguar nga ky mision duke bërë akuza për korrupsion. Kocijancic u ka thënë mediave në Bruksel Bashimi Europian e edhe EULEX kanë zero …

Lexo më shumë

Ka dhënë dorëheqjen kryetari i Gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons

Malcolm Simmons_infoglobi

Ka dhënë dorëheqjen kryetari i Gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons. Lajmin e ka publikuar e përditshmja franceze “Le Monde”. “Javëve të fundit, kam raportuar disa raste korrupsioni brenda misionit. Në veçanti, kam ngritur çështjen e hakimit të e-mailit tim nga një tjetër gjyqtar i EULEX-it. Kam kërkuar nga Zyra Britanike …

Lexo më shumë