fbpx

Tag Archives: Etiopi

Etiopi, vullkani që buzëqesh

Një fytyrë e qeshur është formuar brenda lavës vullkanike në vendin më të nxehtë në tokë – Danakil Depression në rajonin Afar, në Etiopi. Fotografi Christopher Horsley, 25 vjeç ishte në një ekspeditë kur kapi lavën nga vullkani, duke formuar dy sy dhe një gojë. Temperaturat në Depresionin Danakil arrijnë …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!