fbpx

Tag Archives: eroll salihu

BBC: Kosova e Fadil Vokrrit

fadil vokrri, eroll salihu, kombetarja e kosoves ne futboll, ffk, kosova, euro2020

Kosova e re dhe me kaq telashe në zemër të Ballkanit të shkëlqejë në skenën më të madhe të futbollit, nuk ishte ëndrra e vetëm një njeriu Transmetuesi publik britanik ka shkruar për rritjen e futbollit të Kosovës, e cila, sipas tij, ka ardhur falë legjendës së futbollit shqiptar dhe …

Lexo më shumë