fbpx

Tag Archives: Erdoganin

Një vit burg se ofendoi Erdoganin

Erdoganin, Olcay

Gjykata e Apelit në Turqi e dënoi me 11 muaj e 20 ditë burg këngëtaren dhe aktoren turke, Zuhal Olcay, për fyerjen publike që i bëri Presidentit të vendit, Recep Tayyip Erdogan 3 vjet më parë. Mjaftoi një denoncim në polici dhe hetimet çuan deri në vërtetësinë e ngjarjes. Sipas …

Lexo më shumë