fbpx

Tag Archives: Erdogan

Zyrtare: Erdogan e humb Stambollin

kundershtari ekrem imamoglu mund erdoganin ne stamboll

Janë numëruar 100 për qind të votave në Stamboll, dhe presidenti turk Recep Tayyip Erdogan e ka humbur zyrtarisht bastionin e tij. Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve, Anadolu Agency, janë numëruar të gjitha votat e zgjedhjeve lokale në Stamboll. Ekrem İmamoğlu i Partisë Republikane Popullore ka fituar 48,79 për qind, …

Lexo më shumë

Erdogan hapi aeroportin më të madh në Evropë

Erdogani

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, hapi aeroportin e ri ndërkombëtar të Stambollit – më të madhin në Evropë. Një aeroplan që bartte udhëheqësin turk ateroi në Aeroportin e Stambollit, duke shënuar hapjen e objektit. Aeroporti i Stambollit, trefishi i madhësisë së Aeroportit të Frankfurtit në Gjermani, pritet të shfrytëzohet …

Lexo më shumë

Haradinaj i përgjigjet Erdoganit: Nuk të lejoj të përzihesh në punët tona

ramush haradinaj 211

Përgjigja e shumëpritur e Haradinajt për presidentin turk Erdogan ka ardhur në një ditë simbolike – ajo për Skëndërbeun. Haradinaj ishte i prerë, por nuk ishte shumë i ashpër. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, më në fund i është kundërpërgjigjur presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, pas akuzave që i …

Lexo më shumë