fbpx

Tag Archives: embrionale

Riparimi i qelizave embrionale

qelizat_embrionale

Pse muskujt regjenerohen nga lëndimi, por humbasin masën dhe forcën kur plakemi? Një studim i ri kërkonte përgjigjen përse qelizat embrionale të muskujve reagojnë ndryshe ndaj plakjes dhe lëndimit. Faith Lapidus i Zërit të Amerikës, njofton se rezultatet e studimit mund të ndikojnë në krijimin e terapive për lëndimet, sëmundjet …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!