fbpx

Tag Archives: ekstremizmi

Haradinaj: Të ndëshkohen të gjithë ata që i mbyllin sytë ndaj ekstremizmit

Ramush Haradinaj, Kryeministër i Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se duhet shënuar një fund i tolerancës për idetë ekstremiste që çojnë kah terrorizmi. Haradinaj këto komente i bëri në tryezën me temën “Luftimi i ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit që shpie në terrorizëm”, të organizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme, ku …

Lexo më shumë