fbpx

Tag Archives: Ekaterina Zaharieva

Thaçi priti në takim zëvendëskryeministren bullgare, Ekaterina Zaharieva

Thaqi e Ekaterina Zaharieva

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve te Jashtme te Republikës së Bullgarisë, znj. Ekaterina Zaharieva. Presidenti Thaçi ka shprehur mirënjohje për mbështetjen e vazhdueshme që Bullgaria i ka dhënë Kosovës gjatë procesit të shtet ndërtimit dhe anëtarësimit në organizata …

Lexo më shumë