fbpx

Tag Archives: Edi Rama

Macron i kërkon falje Ramës

edi rama, emanuel macron, frnaca, shqiperia, andora, armenia, euro2020

Incidenti me himnin dhe shtetin në ndeshjen Francë-Shqipëri Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka përcjellë një mesazh kryeministrit Edi Rama, duke kërkuar ndjesë për atë që ai e ka quajtur gabim të patolerueshëm të Federates Franceze të Futbollit mbi ngatërrimin e himnit shqiptar! Presidenti Macron ka vlerësuar reagimin e …

Lexo më shumë

Edi Rama krah Winston Churchil

edi rama

Muzeu i punimeve me kobalt në Norvegji ka kërkuar të ketë vepra të kryeministrit Edi Rama për një ekspozitë që do të organizojë në vitin 2020 Arti i tij do të vendoset përkrah veprave të tjera të pikturuara nga drejtues shteti si Winston Churchil dhe presidenti amerikan, Dwight D. Eisenhower, …

Lexo më shumë

Edi Rama i vetëm fitoi 100 përqind

edi rama, vetem, zgjedhjet

Partia Socialiste fiton të gjitha bashkitë e Shqipërisë Partia Socialiste në Shqipëri fitoi 61 bashkitë e këtij vendi në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, të cilat u mbajtën pa opozitën. Në 31 nga 61 bashkitë, Partia Socialiste ka qenë pa asnjë kundër-kandidat, ndërsa në 30 të tjerat kanë garuar kandidatë …

Lexo më shumë