fbpx

Tag Archives: DW

Serbia furnizon me armë xhihadistët

terrorizmi, serbia, dw, armet

Gjurmët e Branko Stefanovic babait të ministrit aktual të Brendshëm Nebojsha Stefanovic Problemi i eksportit të armëve serbe, të cilat përmes ndërmjetësuesve përfundojnë në duart e grupeve ekstremiste islamike në Jemen, është riaktualizuar pas shkrimeve të portalit “Arms Watch”. Mediat në Serbi, thekson DW, shkruajnë prej kohësh për këtë temë, …

Lexo më shumë

DW: Quinti, Serbia, Kosova

quinti kosova e serbia

Vendet e Quintit i bënë thirrje Beogradit dhe Prishtinës të rigjallërojnë dialogun dhe theksuan, që Prishtina duhet të heqë taksën, ndërsa Beogradi të ndërpresë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës. Në deklaratën e përbashkët të qeverive të SHBA, Francës, Britanisë së Madhe, Italisë dhe Gjermanisë thuhet se …

Lexo më shumë