fbpx

Tag Archives: duhani

Si ta lëmë duhanin ?

lënia e duhanit

Duhani vazhdon të jetë shkaku kryesor i vdekjes në të gjithë Perëndimin dhe vret më shumë se 70.000 njerëz çdo vit Duhani është përgjegjës për 90% të rasteve të kancerit të mushkërive, 70% të kancerit të fshikëzës dhe mijëra lloje të tjera të kancerit (stomaku, mëlçia, laringa, faringu, pankreasi) që …

Lexo më shumë