fbpx

Tag Archives: Dua Lipa

Edhe Dua Lipa ka mashtruar?

dua lipa, eliza dushku

Zbulohet mashtrimi, Dua Lipa me 583 mijë ndjekës të rremë në Instagram Instituti britanik për “Performancën e Muzikës Moderne” ka bërë një analizë për ndjekësit në llogaritë e personazheve të famshëm në Instagram. Instituti ka zbuluar të dhënat ku artistë me famë botërore kanë rezultuar me mijera ndjekës të rremë. …

Lexo më shumë

Dua Lipa album nga fansat

dua lipa, albumi, bbc

Dua Lipa në një intervistë me BBC ka konfirmuar se tashmë ka filluar punimet për albumin e saj të ri Këngëtarja nga Kosova albumin e fundit kishte lansuar në vitin 2017, dhe gjatë intervistës ka thënë se iu desh kohë për të menduar rreth planeve për albumin e radhës që …

Lexo më shumë

Dua Lipa dhe këshillat e saj

Dua lipa

Me tekstin e zbukuruar për dyshemenë e klubeve të vallëzimit dhe pllakatet e marsheve protestuese, Dua Lipa e ka kthyer muzikën e saj të thellë personale në një lëvizje prej miliardësh. Ajo jep këshilla ekskluzive për jetën, dashurinë dhe zemrën. Të gjitha tekstet që ‘të dërgojnë në ferr’ dhe fuqizimin …

Lexo më shumë