Tag Archives: Donald Trump

Trump përleshet me Jay-Z

Donald Trump, President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është përplasur me reperin Jay-Z pasi ky i fundit e quajti një “virus të madh” dhe e sulmoi për trajtimin e minoriteteve. Në një postim në Twitter, Trump tha se “niveli i papunësisë te njerëzit me ngjyrë është raportuar të jetë më i ulëti në …

Lexo më shumë

Trump në Pekin

trump_infoglobi

Presidenti i SHBA Donald Trump filloi sot vizitën e tij dy-ditore në Kinë, me një tur në kryeqytetin Pekin. Nën shoqërimin e presidentit kinez Xi Jinping ai vizitoi kompleksin historik, të njohur si Qyteti i Ndaluar. Me ta ishin ishin edhe Zonja e Parë Melania Trump dhe bashkëshortja e presidentit …

Lexo më shumë

Ivanka Trump në Berlin

Ishte ideja e Angela Merkelit të ftojë Ivanka Trump në samitin e G20-s për gruan. Vajza e presidentit amerikan flet të martën në Berlin si të mbështetjen gratë sipërmarrëse. Por çfarë ka menduar kancelarja me këtë ftesë? Vetëm disa orë qëndron Ivanka Trump në Berlin, por sytë e të gjithëve …

Lexo më shumë