fbpx

Tag Archives: donad trump

Trumpi merr pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë – Serbi

Sipas një njoftimi të Shtëpisë së Bardhë, presidenti amerikan, Donald Trump, takohet të premten në mëngjes me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një ceremoni nënshkrimi me ta, si edhe në një takim trepalësh. Njoftimi i së enjtes në mbrëmje i Shtëpisë së Bardhë …

Lexo më shumë

Uragani Dorian në kategorinë e pestë

hurricane dorian, donad trump, bahams, shba, florida, karolina jugut

Trump ka anuluar një vizitë në Poloni, ku po mbahen ceremoni për shënimin e 80-vjetorit të fillimit të Luftës së Dytë Botërore Stuhia “jashtëzakonisht e rrezikshme” pritet të godasë një zinxhir ishujsh në veriperëndim të Bahamasit më vonë gjatë ditës, tha Qendra Kombëtare për Uragane e Shteteve të Bashkuara. Më …

Lexo më shumë