Tag Archives: dokument

PSD kërkon interpelancë, shkak paga minimale (Dokument)

visar_ymeri_infoglobi

Visar Ymeri, nënkryetari i PSD-së, ka njoftuar se sot, në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, ka dorëzuar kërkesën për Interpelancë ndaj Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. “Objekti i Interpelancës është paga minimale në Republikën e Kosovës. Paga minimale është pragu nën të cilën nuk mund të paguhet askush. …

Lexo më shumë

Qeveria: Ja çfarë nënshkruajtëm për telekomunikacionin!

Qeveria u ka shpërndarë mediave marrëveshjen e Telekomunikacionit dhe të Energjisë, që kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq e kanë nënshkruar në Bruksel. Në vazhdom keni të plotë marrëveshjen, siç e ka dërguar Zyra për Media e Qeverisë. KODI: Kosova nga marrëveshja për telekomunikacionin lidhur …

Lexo më shumë

Rama: Ja 19 ministrat e mi

rama

Sot kryeministri i qeverisë së re, Edi Rama ka dalë dhe ka prezantuar drejtpërdrejt në mediat Qeverinë e Re të Shqipërisë. MINISTRITË: 1. Ministër i Financave, Shkëlqim Cani (PS) 2. Ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri  (PS) 3. Ministër i Jashtëm, Ditmir Bushati   (PS) 4. Ministre e Mbrojtjes, Mimi Kodheli   (PS) …

Lexo më shumë

Dokument: Çka u nënshkrua?!

Çka nënshkruan Ashton, Thaçi e Daçiqi, 19 Prill 2013

Ky është dokumenti që besohet të jetë nënshkruar sot në Bruksel nga përfaqësuesi i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Ivica Daçiq, si pjesë e dialogut për normalizimin e marrëdhënjeve mes dy shteteve . 1: “Bashkësi/Asociacion” të Komunave me shumicë serbe në Kosovë, e hapur edhe ndaj komunave të …

Lexo më shumë

Letërkëmbimi për mandatin e EULEX-it

Jahjaga

Është siguruar letërkëmbimi në mes të Jahjagës e Ashtonit. Prishtinë: Ftesa që EULEX-i të qëndrojë me mandat të caktuar edhe për dy vjet të tjera në Kosovë i është përcjellë  shefes së diplomacisë së BE-së Catherine Ashton dhe tani pritet përgjigja e kësaj të fundit në te” ka konfirmuar për …

Lexo më shumë