fbpx

Tag Archives: Disneyland

“Disneyland”-i britanik

vendet e punes ne britani

Do të nisë të ndërtohet “London Paramount”, parku më i madh i llojit të tij në Mbretërinë e Bashkuar , që ka si synim të rivalizojë Disneyland dhe pritet të hapë dyert në vitin 2022. Parku do të kushtojë 3.5 miliardë pound, do të ndërtohet pranë Dartfordit, në Kent dhe …

Lexo më shumë