fbpx

Tag Archives: diplomaci

Pacolli shfuqizon vendimin e ish-ministrit Demaj për dërgim të diplomatëve në misione

Behgjet Pacolli

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, njëherësh ministër i Jashtëm dhe zëvendëskryeministër ka shfuqizuar vendimet e ushtruesit të detyrës së ministrit të Jashtëm, Emanuel Demaj. Bëhet fjalë për vendimin e Demajt për të caktuar disa zyrtarë të kësaj Ministrie në misione jashtë vendit. Në kërkesën për pezullim të këtyre zyrtarëve, Pacolli …

Lexo më shumë