fbpx

Tag Archives: devijimi i trenit

SHBA, 6 të vdekur nga devijimi i trenit

SHBA_treni

Një tren i kompanisë Amrak doli nga shinat në shtetin veriperëndimor të Uashingtonit. Njoftohet për të paktën 6 të vdekur dhe lëndime të shumta, megjithëse autoritetet thanë se nuk mund të jepnin ende shifra të sakta. Disa nga vagonët devijuan sipër një mbikalimi, duke u rrëzuar në autostradë ose në …

Lexo më shumë