fbpx

Tag Archives: deti

Anijet luftarake amerikane afër Koresë Veriore! Çka do të thotë kjo ?

deti,korea veriore

Për herë të parë pas 30 viteve, tri aeroplanmbajtëse amerikane janë duke lundruar në formacionin luftarak në Paqësor. Formacionin luftarak që e përbëjnë tri aeroplanmbajtëset “USS Ronald Reagan”, “Theodore Roosvelt” dhe “USS Nimitz”, së bashku me dhjetëra luftanije, janë duke marrë pjesë në ushtrimin e marinës amerikane që do të …

Lexo më shumë