fbpx

Tag Archives: deputetët

LDK-ja s’e voton buxhetin

ldk , deputetet, buxheti, abrashi

Arban Abrashi, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë se ky subjekt nuk do ta votojë buxhetin. “LDK ka rezervat dhe vërejtjet e veta për buxhetin. Nuk besojmë që ky buxhet i sjellë zhvillim vendit, prandaj nuk do të jemi pjesë. Le të mbetet çështje e koalicionit”, ka thënë …

Lexo më shumë

Deputetët kërkojnë hetim për emërimet e shërbyesve të lartë civilë

kuvendi i kosoves, Deputetët

Deputetët Mimoza Kusari-Lila dhe Dardan Sejdiu, të mbështetur nga 13 deputetë të tjerë, kanë dorëzuar në Kryesi të Kuvendit kërkesën për seancë plenare për formimin e Komisionit Hetimor në lidhje me emërimet e shërbyesve të lartë civilë në Administratën Shtetërore të Republikës së Kosovës. Qëllimi i kësaj iniciative, sipas tyre, …

Lexo më shumë

Perëndimi me “lista të zeza”, nuk ka viza pë deputetët që duan shfuqizimin e Speciales

Kuvendi i Kosovës

Mediat vendore duke iu referuar burimeve anonime diplomatike raportojnë se deputetët e Kuvendit të Kosovës, që kanë kërkuar  shfuqizimin e Gjykatës Speciale, nuk do të mund të marrin më viza. Sipas portalit express “emrat e 43 deputetëve kanë hyrë në një listë të zezë të përpiluar nga shtetet mike të …

Lexo më shumë

Deputetët mirëpritën marrëveshjet me Shqipërinë në fushën e Diasporës

Kosova_Shqiperia

Kryesuesja e Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, Vjosa Osmani, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh deputeti Visar Ymeri, dhe anëtarët e tjerë të komisionit parlamentar i kanë mirëpritur marrëveshjet e arritura me Republikën e Shqipërisë në fushën e Diasporës dhe kanë kërkuar implementimin sa më të …

Lexo më shumë