fbpx

Tag Archives: demarkacion

Ende mungojnë votat për demarkacion

demarkacioni

Koalicioni qeverisës qe dy javë është duke bërë përpjekje të vazhdueshme që t’i sigurojë votat e nevojshme në Kuvend për kalimin e Demarkacionit me Malin e Zi. Përpos shpresës se Lista Serbe dhe disa deputetë të “Vetëvendosjes” do ta votojnë marrëveshjen nuk ka ende asgjë konkrete në këtë drejtim. Kanë …

Lexo më shumë