fbpx

Tag Archives: delawie

Delawie: Dialogu solli përfitime

delawie

Ambasadori amerikan, Greg Delawie, në konferencën e organizuar nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) dhe Grupi për Hulumtim të Politikave në Ballkan (BPRG), tha se dialogu me Serbinë ka sjellë përfitime të mëdha për Kosovën. Delawie shtoi se këtë vit duhet të ketë përparim në dialogun …

Lexo më shumë