fbpx

Tag Archives: Deda

Deda paralajmëron largimin nga politika

ilir deda

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka paralajmëruar largim nga politika. Ka thënë se është duke shqyrtuar mundësinë të largohet nga kjo fushë dhe të mos kandidojë më për deputet në zgjedhjet e ardhshme. Ka thënë se ambienti politik në Kosovë vazhdon të jetë primitiv derisa interesat partiake janë mbi ato …

Lexo më shumë

Deda: Deportimi i “gulenistëve” në kundërshtim me Konventën Evropiane

deda-ilir_infoglobi

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka reaguar pas arrestimit të shtetasve turq gjatë ditës së sotme në Kosovë. Ai ka paralajmëuar pasoja serioze në rast se të arrestuarit do të deportohen. “Arrestimi dhe deportimi i “gulenistëve” në Kosovë është kundër Konventës Evropiane për të Drejtat e Njeriut dhe qëndrimit përkatës …

Lexo më shumë

Deda: Thaçi po dezinformon

deda-ilir_infoglobi

Ilir Deda, deputeti i Alternativës, thotë se kur Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaron që nisma e deputetëve për ta zhbërë Gjykatën Speciale është ligjore dhe kushtetuese, ai në fakt dezinformon qytetarët. Por, Deda ka thënë se një veprim i tillë është vepër penale. Derisa ka thënë se zhbërja e …

Lexo më shumë