fbpx

Tag Archives: Danielsson

Takohen Simiq e Danielsson

Lista serbe e Danielsson

Zëvendëskryeministri i vendit nga Lista Serbe, Slavko Simiq dhe kreu i Grupit Parlamentar të po këtij subjekti politik, Sasa Milosavljeviq janë takuar të enjten me Drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim të Komisionit Evropian, Christian Danielsson. Me këtë rast, Simiq ka theksuar rëndësinë e krijimit të Asociacionit …

Lexo më shumë

Haradinaj: Programi për Reforma Ekonomike, një hap drejtë BE-së

ramushi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim i Komisionit Evropian, Christian Danielsson. Ata biseduan për Agjendën e Reformave Evropiane, me theks të veçantë për Programin për Reforma Ekonomike. Fillimisht kryeministri Haradinaj ka zhvilluar një takim të veçantë në të cilin …

Lexo më shumë