fbpx

Tag Archives: Creative Europe

Dumoshi e Apostolova diskutojnë aplikimin e Kosovës në Creative Europe

dushmoshi e apostolova_infoglobi

Ministrja e Kulturës në detyrë, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në një takim shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, njofton kumtesa ministrore. Ato kanë biseduar rreth çështjeve të interesit të përbashkët dhe bashkëpunimit të MKRS-së me këtë zyrë, sidomos në fushat që lidhen …

Lexo më shumë