fbpx

Tag Archives: çokollata

Muzeu i çokollatës në Uashington (Video)

cokollata

Shumë pranë Shtëpisë së Bardhë, në Uashington, Gjergj Dollani ka hapur një kafe butik çokollate. “Cafe Chocolat” është një muze në miniaturë çokollatash. Por, përveç shitjes së çokollatave, Dollani po eksperimenton për t’i shtuar kafes shijen e tyre. Në një nga zonat më të mira të Uashingtonit, sipërmarrja e shqiptarit …

Lexo më shumë

Zvicra prodhon çokollatën rozë

Zvicra prodhon çokollatën rozë

Prodhuesit zviceranë të çokollatës kanë shtuar një ngjyrë të re në çokollatë. Çokollata është ngjyrë rozë, frutash, dhe duket sikur është nxjerrë nga një gjenerator që kthen çdo gjë në ngjyrë rozë. E prezantuar si “çokollata rubin”, kjo është çokollata më e re natyrale që prej krijimit të çokollatës së …

Lexo më shumë