fbpx

Tag Archives: clinton

Serwer i përgjigjet Daçiçit: Millosheviçi ishte armik më i madh i Serbisë se Clintoni e Albright

“Madeleine Albright dhe Bill Clinton i ndihmuan Serbisë të çlirohej nga Sllobodan Millosheviqi dhe kështu të krijojë shansin që Serbia të bëhet demokraci europiane”, kështu u shpreh për gazetën e Beogradit, “Danas”, Danniel Serwer, profesor i Universitetit Johns Hopkins” të Uashingtonit, transmeton Blici serb. Ai kështu komentoi pohimin e ministrit …

Lexo më shumë

“Biologjia” e bindjeve politike

trump dhe clinton

Në Shtetet e Bashkuara, zgjedhjet e mesmandatit në nëntor do të përcaktojnë kontrollin e Kongresit. Në mjedisin e sotëm shumë të polarizuar politik, mbështetësit republikanë dhe demokratë po mbrojnë qëndrimet e tyre mbi çështjet kyçe, dhe debati ka pak të ngjarë për t’i bindur të ndryshojnë mendim. Ky është problem …

Lexo më shumë