fbpx

Tag Archives: climate change

Google miqësore me mjedisin

silicon valley, google, californy, usa, climate change

Google së fundmi ka blerë 16 hektarë tokë në Silicon Valley Kompania e njohur shpenzoi 2.1 milion dollarë në këtë pronë sipas mediave amerikane, me vetëm një qëllim dhe ai është mbjellja e sa më shumë pemëve për të krijuar një fermë të vogël, e cila do përdoret si ambient …

Lexo më shumë

Ulni nivelin e ndotjes, përndryshe do të shihni zhdukjen e qyteteve prej rritjes së nivelit të detit

ipcc, okb, alaska, himalaja, grenlanda, climate change, warming climate

Kështu paralajmëruan shkencëtarët që ndërmorën një studim të lidhjes mes oqeaneve, akullnajave dhe klimës  Pak ditë pasi miliona njerëz të rinj kërkuan përfundimin e ekpoës së lëndëve djegëse fosile duke ndërmarrë protesta në të gjithë botën, një raport i ri i panelit të ekspertëve të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, …

Lexo më shumë