fbpx

Tag Archives: çitaku

Përplasje mes politikanësh në Kosovë

perplasje mes politikanesh, haradinaj, thaçi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, polemizoi të shtunën në distancë me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Tarifat ndaj mallrave serbe kanë pezulluar bisedimet me Serbinë, ndërsa kërkesa amerikane për pezullimin e tyre, ka thelluar dallimet politike në Kosovë. Presidenti Thaçi tha të shtunën gjatë …

Lexo më shumë