fbpx

Tag Archives: Chelsea Manning

Lirohet nga burgu Chelsea Manning

Chelsea Manning, që gjatë shërbimit ushtarak në 2010 i dha Wikileaks mbi 700 mijë dokumente sekrete ushtarake dhe diplomatike, u lirua të mërkurën nga burgu pasi vuajti shtatë vjet nga dënimi me 35 vjet burgim. Ndër dokumentet e nxjerra kishte raporte nga lufta në Irak dhe Afganistan, si dhe komunikime …

Lexo më shumë