fbpx

Tag Archives: Çeki

Çeki: Fiton partia populliste e Babisit

Partia populliste e Babisit

Lëvizja e qendrës ANO, e politikanit popullist, Andrej Babis, ka arritur fitore bindëse në zgjedhjet parlamentare në Republikën e Çekisë, duke e hapur rrugën që miliarderi Babis të bëhet kryeministër i ardhshëm i këtij vendi. Rezultatet e publikuara mbrëmë, të votimeve të mbajtura të premten dhe të shtunën, tregojnë se …

Lexo më shumë