fbpx

Tag Archives: Carlos Ghosn

Arrestohet kreu i kompanisë Nissan

Carlos Ghosn, nissan

Firma japoneze Nissan tha të hënën se kreu i saj, Carlos Ghosn, është arrestuar dhe do të shkarkohet nga kompania për “shkelje të rënda” financiare. Nissan, një nga prodhuesit më të mëdhenj të makinave në botë, tha se “gjatë shumë viteve” Ghosn falsifikonte raportet që kishin lidhje me pagën e …

Lexo më shumë