Ballina / Tag Archives: Bruksel (page 2)

Tag Archives: Bruksel

Yee: Liderët e korruptuar të Ballkanit nuk do të ftohen për vizita as në Washington as në Bruksel

Hoyt Brian Yee

Zv/ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Hoyt Yee, një ditë më parë në Washington, gjatë një debati me analistë dhe njohës të çështjeve të Ballkanit ka dhënë një deklaratë duke thënë se liderët e korruptuar të Ballkanit nuk duhet të ftohen për vizita as në Washington as në Bruksel. “Është për …

Lexo më shumë

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

marreveshja

Është arritur marrëveshja për normalizmin e mardhënieve mes Kosovës e Serbisë në Bruksel. Lajmin e ka bërë të ditur Bekim Çollaku, Këshilltar i Kryeministrit Hashim Thaçi. Ai ka deklaruar se marrëveshja është arritur. Thaci dhe Ashton kanë nënshkruar marrëveshjen për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi, ka shtuar Çollaku. Arritjen e marrëveshjes e …

Lexo më shumë