Ballina / Tag Archives: Bruksel

Tag Archives: Bruksel

Limaj e Ahmeti përfundojnë takimin me përfaqësues të Mogherinit në Bruksel

KE, Komisioni Evropian

Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti,  bashkëkryesues të Ekipit negociator për bisedimet me Serbinë, kanë zhvilluar një takim në Bruksel me zyrtarët e Bashkimit Evropian nga zyra e Përfaqësueses së Lartë, Federica Mogherini. Mësohet se bashkëkryesuesit e dialogut nga Prishtina kanë rishikuar përparimin e arritur deri më tani në normalizimin e …

Lexo më shumë

Haradinaj sot në Bruksel për takimin e gjashtëshes

KE, Komisioni Evropian

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, merr pjesë sonte në takimin joformal të gjashtëshes së Ballkanit Perëndimor të ftuar nga Përfaqësuesja e Lartë për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë Komisionit Evropian, Federica Mogherini. Kryeministri Haradinaj do të ketë takim bilateral me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ndërkohë …

Lexo më shumë

Juncker: Nëse vijohet kështu në pak kohë “drita jeshile”

rama-juncker_INFOGLOBI

Gjatë vizitës së tij në Brukesel, kryeministri Edi Rama doli në konferencë për shtyp me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Në fjalën e tij Presidenti i KE-së, Juncker tha se Komisioni është i impresionuar nga progresi në Shqipëri. “Jam shumë i kënaqur për vizitën e kryeministrit të Shqipërisë. Është …

Lexo më shumë