fbpx

Tag Archives: Britania

Rusia dëbon 23 diplomatë britanikë

rusia, moska

Rusia do të dëbojë 23 diplomatë britanikë në kulmin e tensioneve për sulmin me agjent nervor të një ish-spiuni dhe vajzës së tij në Britaninë e Madhe, njofton BBC. Ky veprim vjen si kundërpërgjigje ndaj vendimit të Britanisë për të dëbuar 23 diplomatë rusë. Ata u urdhëruan të largoheshin pas …

Lexo më shumë