fbpx

Tag Archives: Bolton

Serwer: Kundërshtari i pavarësisë Bolton, e do të shkatërruar projektin e Clintonit

daniel serwer

Ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit Amerikan, Daniel Serwer, ka shpjeguar arsyet që, sipas tij, do ta shtyjnë administratën Trump të përkrahë ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Serwer është prej kundërshtarëve të parë dhe më të mëdhenj të idesë së korrigjimit të kufijve, ndarjes apo shkëmbimit të territoreve mes …

Lexo më shumë