fbpx

Tag Archives: blerim shala

Këshilltari i Thaçit po qëndron në Beograd: E kemi obligim ta themelojmë Asociacionin

blerim shala

Blerim Shala, këshilltari i presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, ka thënë se Prishtina e ka obligim formimin e Asociacionit të Komunave Serbe, si dhe se duhet ta shfrytëzojë rastin dhe të arrijë marrëveshje ligjërisht obliguese dhe t’i normalizojë marrëdhëniet, raporton Radio Televizioni i Serbisë. Shala, ka paralajmëruar formimin e grupit …

Lexo më shumë