Tag Archives: Biznes

Rihanna e suksesshme edhe në biznes!

Rihana

Rihanna, nuk është vetëm një këngëtare tejet e suksesshme, por së fundi po korr sukses edhe në biznes. “Women’s Wear Daily” ka zbuluar së fundmi se linja më e re e “makeup”-i e Rihanna-s, “Fenty Beauty” ka pasur një sukses të jashtëzakonshëm. Nga shitja e produkteve kozmetike online apo në …

Lexo më shumë

Biznes me fake news

fake news

Pak pas atentatit në Las Vegas morën dhenë edhe një sërë lajmesh të rreme. Përse ndodh kjo dhe si përhapen fake news? Prej atentatit në Las Vegas gjetën vdekjen 58 vetë dhe u plagosën më tepër se 500 të tjerë. Stephen Paddock, atentantori, vdiq gjithashtu. Motivet për veprën e tij …

Lexo më shumë