fbpx

Tag Archives: besina

Lule lule, fitoi Zambakun e Prizrenit

zambaku,besina,shkodrani,prizreni

Besiana Mehmedi e Shkodran Tolaj, fitues të festivalit jubilar ”Zambaku i Prizrenit” Para dy netësh në kinemanë “Lumbardhi” në Prizren u mbajt festivali tradicional, i 30-të me radhë, “ Zambaku i Prizrenit”. Në këtë edicion morën pjesë 16 këngë garuese nga autorë të dëshmuar, kënduar nga këngëtarë të rinjë dhe …

Lexo më shumë