Ballina / Tag Archives: BBC

Tag Archives: BBC

Ja çka tha Haradinaj në intervistën “Hard Talk” të BBC -së

BBC

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë për BBC-në se është “plotësisht kundër” dhënies së territoreve Serbisë. “Më 17 shkurt 2018, Kosova festoi 10 vjet pavarësi nga Serbia, por Serbia refuzon që ta njohë sovranitetin e Kosovës”, shkruan ky medium britanik. Haradinaj i ka thënë gazetarit Stephen Sackur të BBC Hardtalk se …

Lexo më shumë

New York Times dhe BBC : Avionët në ndjekje të diskut fluturues (Video)

Avionët

Publikimi i disa materialeve të klasifikuara nga BBC dhe NYT ka zbuluar pamje dhe të dhëna tronditëse mbi aktivitetet sekrete të fuqive botërore. Nga videot e sapopublikuara, mësohet se avionët luftarakë amerikanë u dërguan për të hetuar një objekt misterioz fluturues në brigjet e San Diegos. Në videon e Departamentit …

Lexo më shumë

Snowden: Me SMS qeveritë kanë qasje të plotë në celularin tuaj (VIDEO)

Edward Snowden

Shkruan: Evliana BERANI Qeveritë mund të kenë kontrollin e plotë në celularët tuaj, thotë Edward Snowden , aktivisti për transparencë institucionale e botë pa përgjime. Ai është bashkëpunëtorë i rrjetit Wikileaks. Edward Snowden është duke jetuar në Rusi tash e sa vite dhe nuk mund të rikthehet në SHBA sepse aty besohet që …

Lexo më shumë