fbpx

Tag Archives: barcelona

Pa makina

barcelona, spanja, climate change

Mund të parandalohen 667 vdekje të parakohshme çdo vit Një studim i kryer nga Instituti i Barcelonës për Shëndetin Global përllogarit se qyteti mund të parandalojë 667 vdekje të parakohshme çdo vit nëse do të arrijë t`i krijojë 503 superblloqet e parashikuara në planin e tij fillestar – nga gjashtë …

Lexo më shumë

Transferim marramendës

neymar, barcelona

Barcelona shkëmben Coutinho-n dhe 80 milion euro për Neymar E kërcënuar nga rivaliteti i Real Madrid, Barcelona ka bërë një ofertë për të rikthyer në Camp Nou brazilianin Neymar, shkruan tch. Sipas mediave franceze Barcelona ka ofruar 80 milion euro dhe Coutinho-n për të marrë Neymar. Siç raportohet ka pasur …

Lexo më shumë

Barcelona vazhdon serinë e fitoreve

messi

Barcelona vazhdon serinë e fitoreve, ndërsa me largimin e Neymar, Lionel Messi e ka kuptuar se duhet të ‘marrë për dore’ ekipin. Argjentinasi ka dërguar topin në rrjetë, plot katër herë, në fitoren 6-1 të katalanasve ndaj modestëve të Eibar, duke shënuar pokerin e katërt të karrierës së tij. Messi …

Lexo më shumë