fbpx

Tag Archives: Banka Botërore

Zotohet Banka Botërore: Do ta ndihmojmë sektorin energjetik në Kosovë

Banka Botërore, Haradinaj, energjia

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti një delegacion të lartë të Bankës Botërore të udhëhequr nga drejtori për Energji, Riccardo Puliti dhe drejtoresha e Bankës Botërore për Ballkanin Perëndimor, Linda Van Gelder, me të cilët bisedoi për zhvillimet në fushën e energjisë, njofton kumtesa qeveritare. Haradinaj e vlerësoi shumë të …

Lexo më shumë