fbpx

Tag Archives: Ballkani Perëndimor

Mogherini mbledh kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në një tubim në Bruksel

Federica Mogherini

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, i ka ftuar kryeministrat e vendeve “partnere” të Ballkanit Perëndimor, për një tubim joformal në Bruksel, ditën e hënë, më 18 dhjetor. Mëtutje, në njoftimin e sotëm nga Zyra e zonjës Mogherini, theksohet se në këtë …

Lexo më shumë

Ballkani Perëndimor do të përfitojë mbështetje prej 150 milionë dollarësh nga BB

lideret ballkani perendimor

Ballkani Perëndimor do të përfitojë mbështetje prej 150 milionë dollarësh nga Banka Botërore për Projektin e konkurrueshmërisë në tregti dhe transport. Vendet e Ballkanit Perëndimor do të përmirësojnë gjendjen e korridoreve kryesore të transportit dhe do të zgjerojnë tregtinësi rezultat i mbështetjes nga Banka Botërore përmes një projekti të ri …

Lexo më shumë