fbpx

Tag Archives: Bajrush Morina

Morina: Në Prishtinë do ketë balotazh mes Arban Abrashit dhe Shpend Ahmetit, e jo balotazh mes koalicioneve

Bajrush_Morina_infoglobi

Kanë mbetur edhe 10 ditë deri në mbajtjen e zgjedhjeve të balotazhit në Kosovë. Tashmë kanë filluar të bëhen zyrtare edhe koalicione në komuna të ndryshme. Në kryeqytet, kandidati i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti ka arritur marrëveshje për koalicion me Selim Pacollin e AKR-së, ndërsa sipas disa burimeve tashmë është arritur …

Lexo më shumë