fbpx

Tag Archives: bajram rexhepi

Sot varrimi i z. Bajram Rexhepi ; Agjenda e ceremonisë mortore

Bajram Rexhepi

Nën patronatin e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa është formuar Komisioni i Veçantë për organizimin e ceremonisë mortore për ish-Kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi. Ky komision publikon agjendën e ceremonisë mortore: 08:30 – Arritja e Arkivolit në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” 10:00-12:00- Homazhe në Hollin e Kuvendit të Republikës së …

Lexo më shumë

Sot Ditë Zie në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ditën të marten e ka caktuar si ditë zie në Kosovë në nderim të ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi. Ndërkohë, flamuri shtetëror do të ulet në gjysmë shtizë, në të gjitha institucionet brenda vendit, si dhe nëpër ambasadat e Kosovës. Përndryshe, Qeveria e Kosovës ka …

Lexo më shumë