fbpx

Tag Archives: Austria

Austria : Qëndrimi për Kosovë nuk ka ndryshuar

lajmi i fundit

Ambasadori austriak në Kosovë, Gernot Pfandler, ka thënë se Austria s’ka ndryshuar qëndrim ndaj Kosovës, teksa Strache ka mohuar, nëpërmjet zëdhënësit të tij, se ka dhënë deklaratën kontroverse për gazetën serbe “Politika”. “S’ka ndryshim të qëndrimit austriak karshi Kosovës”, ka shkruar ambasadori austriak në llogarinë e tij, në Twitter. “Austria …

Lexo më shumë

Austria në fushtatë elektorale

Austri

Sebastian Kurz e nxori nga gjendja e keqe Partinë Popullore Austriake dhe tani kandidon për kancelar. Martin Engelberg kandidon për Partinë Popullore të Austrisë dhe po bën fushatë elektorale. Emri i tij është në listën e Sebastian Kurzit dhe partia konservatore popullore austriake kryeson anketimet. Shancet janë të mira që …

Lexo më shumë