fbpx

Tag Archives: astronautë

Tre astronautë janë nisur për në gjithësi

astronaut

Ekuipazhi i përbërë nga tre astronautë, me anijen kozmike të prodhimit rus, Soyuz MS-07, është nisur sot herët në mëngjes për në gjithësi nga baza ajrore në Bajkonur të Kazakistanit. Në këtë anije gjenden Scott Tingle, astronaut i agjencisë amerikane të gjithsësisë, NASA, Anton Shkaplerov, i agjencisë ruse, Roscosmos, dhe …

Lexo më shumë