fbpx

Tag Archives: arsim profesional

Anja Becky: Gjermania ia ndau Kosovës 80 milionë euro për arsim profesional

giz, arsim profesional,kosova

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica dhe ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, lansuan sot projektin “Rinia, punësimi,  aftësimi dhe arsimi profesional në Kosovë”, në bashkëpunim me GIZ-in gjerman. Anja Becky sekretare e parë në ambasadën gjermane në Kosovë theksoi se Qeveria Gjermane vazhdon të jetë donatori më i …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!